Titulinis  /  Apie projektą

Apie projektą

Nacionalinis mentorių tinklas
Nacionalinis mentorių tinklas - tai virtuali platforma, kur patyrę verslininkai susitinka su naujokais ir dalijasi savo patirtimi, žiniomis bei įgūdžiais.
 
Mentorystė - tai patyrusio ir pradedančiojo verslininkų bendravimas, siekiant padėti pradedančiajam verslininkui gauti verslo valdymo žinių iš patyrusio verslininko, patobulinti asmenines bendravimo savybes ar įgyti tam tikrų įgūdžių. Tai savanoriška ir neatlygintina veikla, naudinga abiem dalyvaujančioms pusėms. Geroji sėkmingų užsienio šalių ir Lietuvos projektų patirtis rodo, kad tai itin patraukli bei naudinga veikla, o įvairios mentorystės programos dažniausiai būna pritaikytos studentų ir verslininkų bendravimui. Šiuo projektu siekiama patrauklia forma paskatinti verslo žmonių bendradarbiavimą ir patirčių tikslinę apykaitą.
 
Nacionalinis mentorių tinklas yra skirtas  1 – 5 metus veikiančio tradicinio ar inovatyvaus verslo savininkams ir vadovams, kurie vertina patyrusių verslininkų patarimus bei nori efektyviai vystyti savo verslą.
 
Nacionaliniame mentorių tinkle dalyvauja dvi pusės:
  1. Patyrę verslininkai, norintys perduoti/ dalintis savo patirtimi – PATYRĘ VERSLININKAI- MENTORIAI
  2. Pradedantys verslininkai, ieškantys patarimų/patirties – PRADEDANTYS VERSLININKAI
 
PATYRĘ VERSLININKAI- MENTORIAI:
  • Sėkmingi, patyrę Lietuvos verslininkai,
  • vadovaujantys įmonėms ar jų padaliniams 5 metus ir ilgiau,
  • įvairių sričių specialistai, gerai išmanantys savo veiklos sritį, sukaupę reišmingą, daugiau nei 5 metų, praktinę patirtį joje,
  • asmenys, turintys ilgametę naujų technologinių įmonių kūrimo, investavimo į startuolius ar investicijų pritraukimo patirtį.
 
PRADEDANTYS VERSLININKAI:
  • Ką tik įkūrę savo verslą asmenys, norintys kokybiškai jį plėtoti,
  • 1 – 5 metus veikiančio tradicinio ar inovatyvaus verslo savininkai, vadovai, padalinių vadovai,
  • vertinantys patyrusių verslininkų patarimus bei
  • norintys efektyviai, šiuolaikiškai vystyti savo verslą.
 
VšĮ „Versli Lietuva“ sukūrė platformą patyrusių ir pradedančiųjų verslininkų bendravimui ir patirties dalinimuisi. Sistema suteikia galimybę užsiregistravusiems vartotojams bendrauti privačiomis žinutėmis bei rezervuoti laiką mentorystės sesijai betarpiško susitikimo metu.
 
Nauda patyrusiam verslininkui - mentoriui:
Mentoriaudamas patyręs verslininkas prisidės prie verslumo Lietuvoje skatinimo, verslo kultūros auginimo, bendros ekonominės situacijos gerinimo, neatlygintinų veiklų populiarinimo. Mentorius turės galimybę ne tik perduoti savo turimas žinias, bet ir įgyti tam tikros praktikos iš globojamo asmens. Mentoriai sutvirtins jau turimus vadovavimo, konfliktų sprendimo, vadybos ir organizacinius gebėjimus, kontaktų užmezgimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
 
Nauda pradedančiajam verslininkui:
Nacionalinis mentorių tinklas suteiks galimybę pradedančiajam verslininkui įvairiais klausimais nuosekliai konsultuotis su patyrusiais verslininkais, skirtingų sričių žinovais, sukaupusiais patirtį įvairiose srityse nuo tradicinio verslo valdymo iki investicijų pritraukimo ar inovatyvaus verslo kūrimo.